Tým

ondrejbuddeus_foto_Z_Lazarova bwVedoucí koordinátor
Ondřej Buddeus

Překladatel, redaktor, editor a někdejší šéfredaktor literárního časopisu, dlouholetý kulturní organizátor a autor. Absolvoval skandinavistiku (norština) a překladatelství (němčina), pobýval na zahraničních stážích především v Norsku a Německu. Spolupracoval s řadou kulturních organizací v ČR a napříč Evropou.

E: Ondrej.Buddeus@czechlit.cz

 

Sarka webKoordinátorka mezinárodní spolupráce
Šárka Krtková

Vystudovala ruštinu a němčinu v ČR a politologii v Německu, absolvovala kurz kulturního managementu jako stipendistka Nadace R. Bosche. Působila v Literárním domě v Mnichově, spolupracovala s řadou větších i menších českých a německých institucí na propagaci české literatury v zahraničí. Organizačně se podílela na projektu Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury. V poslední době vedla českou pobočku německé nadace Brücke/Most.

E: Sarka.Krtkova@czechlit.cz

 

Sara webKoordinátorka mezinárodní spolupráce
Sára Vybíralová

Vystudovala francouzštinu a historii na Filosofické fakultě v Praze, na studium navázala doktorátem pod dvojím vedením v Praze a Paříži. Píše prózu, překládá z francouzštiny, příležitostně spolupracuje s literárními časopisy. Doposud pracovala jako nakladatelská redaktorka.

E: Sara.Vybiralova@czechlit.cz

 

Editor portálu CzechLit.cz, koordinátor
Jack Coling

Narodil se v Londýně, ale většinu svého života prožil v Praze. Vystudoval lingvistiku a bohemistiku na University College London a od roku 2014 je editorem anglické mutace portálu CzechLit. Pracuje také jako nakladatel, překladatel, redaktor a učitel.

E: Jack.Coling@czechlit.cz

 

Administrativní podpora, koordinátorka
Alžběta Zmrzlíková

Vystudovala španělštinu a portugalštinu na FF UK v Praze. Během studia absolvovala studijní pobyty v Lisabonu a Granadě. Poslední tři roky pobývala s rodinou v brazilském São Paulu. V minulosti působila na kulturním oddělení Velvyslanectví Španělska v Praze či v pražské pobočce baskické rozvojové agentury SPRI. Paralelně působila jako lektorka jazyků.

E: Alzbeta.Zmrzlikova@czechlit.cz

 

anezka web bwGrafička
Anežka Hrubá Ciglerová

Absolventka ateliéru Tvorba písma a typografie na pražské UMPRUM, kde diplomovala v roce 2012. Během studií absolvovala řadu stáží, například na Královské akademii v holandském Haagu nebo na VŠVU v Bratislavě. Po studiích pracovala ve studiu ReDesign a nyní pracuje jako grafička na volné noze. Ve své tvorbě se zaměřuje především na grafickou úpravu knih a publikací a navrhuje vizuální identity pro kulturní instituce.

E: Anezka.Ciglerova@czechlit.cz