Tým

ondrejbuddeus_foto_Z_Lazarova bwVedoucí koordinátor
Ondřej Buddeus

Překladatel, redaktor, editor a někdejší šéfredaktor literárního časopisu, dlouholetý kulturní organizátor a autor. Absolvoval skandinavistiku (norština) a překladatelství (němčina), pobýval na zahraničních stážích především v Norsku a Německu. Spolupracoval s řadou kulturních organizací v ČR a napříč Evropou. Vedle vedení týmu ČLC spadá do jeho agendy také spolupráce se severskými zeměmi.

E: Ondrej.Buddeus@czechlit.cz

 

Koordinátorka mezinárodní spolupráce
Michala Čičváková

Agenda: německojazyčná oblast, program autorské mobility

Vystudovala němčinu a dějiny umění v Brně, absolvovala zahraniční stáže v Německu a Rakousku. Pracovala řadu let jako koordinátorka mezinárodní spolupráce, realizovala evropské projekty v oblasti vzdělávání, působila jako překladatelka a lektorka jazyků.

E: Michala.Cicvakova@czechlit.cz

 

Sara webKoordinátorka mezinárodní spolupráce
Sára Vybíralová

Agenda: francouzskojazyčná oblast

Vystudovala francouzštinu a historii na Filosofické fakultě v Praze, na studium navázala doktorátem pod dvojím vedením v Praze a Paříži. Píše prózu, překládá z francouzštiny, příležitostně spolupracuje s literárními časopisy. Doposud pracovala jako nakladatelská redaktorka.

E: Sara.Vybiralova@czechlit.cz

 

Editor portálu CzechLit.cz, koordinátor
Jan Zikmund

Agenda: anglickojazyčná oblast

Vystudoval anglistiku a amerikanistu na FF UK, v současné době dokončuje magisterské studium na Ústavu anglofonních literatur a kultur. Absolvoval dva studijní pobyty v Anglii. Dříve pracoval v médiích jako sportovní reportér. Je redaktorem anglojazyčného literárního magazínu.

E: Jan.Zikmund@czechlit.cz

 

Administrativní podpora, koordinátorka
Alžběta Zmrzlíková

Agenda: španělskojazyčná a lusofonní oblast, rezidenční programy ČLC

Vystudovala španělštinu a portugalštinu na FF UK v Praze. Během studia absolvovala studijní pobyty v Lisabonu a Granadě. V letech 2012 až 2016 pobývala s rodinou v brazilském São Paulu. V minulosti působila na kulturním oddělení Velvyslanectví Španělska v Praze či v pražské pobočce baskické rozvojové agentury SPRI. Paralelně působila jako lektorka jazyků.

E: Alzbeta.Zmrzlikova@czechlit.cz