Jakuba Katalpa

Němci

Překl. Alessandro De Vito
I tedeschi. Una geografia della perdita
I tedeschi. Una geografia della perdita
Miraggi editore, 2021, 400 str.
Jazyk: Italština
Žánr: Beletrie
ISBN: 9788833861296
Autorská práva v zahraničí
Dana Blatná Literární agentura
W: http://www.dbagency.cz
E: blatna@dbagency.cz
Goodreads hodnocení
83.4% (Hodnotilo 1057 uživatelů)

Píše se rok 1987 a ze západního Německa do Prahy dorazí poslední z balíčků, které rodině Mahlerových pravidelně přicházely od konce čtyřicátých let. Svému synovi Konradovi je posílala Klára Rissmannová. O babičce Kláře se však u Mahlerových nikdy nemluvilo, a proto po Konradově nečekané smrti zůstane řada nezodpovězených otázek. Pochopení rodinné minulosti a odhalení jejích traumat leží na Klářině vnučce, která se rozhodne babičku najít.

Ve svém novém románu zavádí Jakuba Katalpa čtenáře do prostředí německé rodiny zasažené útrapami první a druhé světové války, do válečných Sudet a poválečné Prahy. Slibný svět hlavní hrdinky, z počátku přímočaře bezstarostný, začíná s přibývajícím časem dostávat trhliny, růžové brýle střídá deziluze a před čtenářem vyvstává otázka – opravdu je možné po tolika letech nalézt pravdu?

Autorčin vytříbený jazyk silně kontrastuje se syrovostí, s níž jsou líčeny životní milníky jednotlivých postav, a umožňuje tak ještě zevrubněji prozkoumat téma ztráty a vykořenění, které v mnoha variacích dominuje celému románu.

Informace o českém vydání

Němci

Další vybrané překlady (1)

Die Deutschen. Geographie eines Verlustes Němčina

Jazyk: Italština
Název: I tedeschi. Una geografia della perdita
Nakladatelství: Miraggi editore
Rok: 2021
Počet stran: 400
Žánr: Beletrie
Autorská práva v zahraničí
Dana Blatná Literární agentura